Większość mojego wolnego czasu przy laptopie spędzam na wyszukiwaniu różnych inspiracji na zrobienie własnej ozdoby w domu. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z jak banalnych rzeczy można zrobić coś naprawdę pięknego. Bardzo często udostępniam znaleziska  z sieci na stronie facebooka, ale i tutaj mogę je Wam przedstawiać.

Trudno zebrać je w jedną tematykę, dlatego każdy taki post będzie zawierał kilka inspiracji z różnego zakresu. Mam nadzieję, że Wam spodobają się równie bardzo jak mi. Niestety nie każdego zdjęcia jestem w stanie podać źródło ponieważ magazynowane w folderze „inspiracje” nie zawsze podpisywałam dokładnie.

na nici własnoręczne, hand made, upcykling, recykling, ozdoba dla domu

Słoiczek z nietypową materiałową pokrywką idealnie sprawdzi się jako pojemnik na przybory krawieckie. Wystarczy zrobić materiałową poduszeczkę, którą następnie przyklejamy na zakrętkę tworząc miejsce na szpilki i igły, które zawsze gdzieś się gubią..

dla niego na rocznice własnoręczne hand made decoupage dla niej

Coś dla zakochanych. Prosta ramka w której pisząc zaledwie 4 wyrazy tworzymy idealny prezent dla zakochanych. Jak często każdy z nas miał problem z doborem prezentu rocznicowego bądź walentynkowego..

 decoupage zegar dla dzieci recznie robionydo pokoju dziecięcego upcykling recykling zabawy dla dziecka

Idealna zabawa razem z dzieciakami. Do stworzenia takiego oryginalnego zegara potrzebny nam jest mechanizm starego zegarka, kartonik i kilka kolorowych kredek bądź mazaków. Połączenie zabawy z nauką – każdy kolor oznacza inną godzinę.decoupage zegar dla dzieci recznie robionydo pokoju dziecięcego upcykling recykling zabawy dla dzieckaramka hand made własnoręcznie robiona wieszak wakacje muszele decoupage upcykling recyklingRamka – wspomnienie wakacji. Połączenie wakacyjnych muszelek i np. starych guzików i szachów. Świetny pomysł na ramkę bądź na wieszak, ponieważ na szachowych elementach bez problemu powiesimy letni szaliczek czy też podręczną torebkę.

pamiatka kamyczki hand made własnoręcznie robiona wakacje muszele decoupage upcykling recykling

Będąc już w wakacyjnym klimacie. Nadmorskie kamyczki, które często zbieramy bez planów na ich wykorzystanie. Wystarczy pomalować białą akrylową farbą w wybrane wzory i pamiątka nadmorskich spacerów ozdobi nam stół. Poniżej także pomysł na dekoracje z muszelki ślimaka.

muszelka dla dzieci hand made własnoręcznie robiona wakacje muszele decoupage upcykling recykling

upcykling recykling ozdobne drzewko filc dekoracja stołu kulki filcowe do wazonu

A to chyba moja ulubiona inspiracja dotycząca ozdoby stołu. Kolorowe filcowe kulki – których w dobie mody na ręcznie robioną biżuterie w sieci znajdziemy ogromny wybór. Kuleczki ślicznie współgrają z drewnianą gałązką, którą też możemy pomalować na wybrany kolor.

Mam nadzieję, że chociaż jeden pomysł zdecydujecie się wykonać sami, dzięki temu w prosty i tani sposób ozdobicie swoje mieszkanie.

Reklamy