Tagi

, , , ,


Autor tego pomysłu miał świetny pomysł. A mianowicie prosty wzór z masy solnej przyczynił się do powstania prześlicznego świecznika (bądź lampki). Jak trafiłam na niego to wiedziałam, że koniecznie muszę go Wam pokazać :

Słony świecznik

1. W pierwszej kolejności należy przygotować masę solną. Przepis na nią znajduje się tutaj.  Ciasto do tego projektu musi być dość twarde, ponieważ zbyt miękkie nie będzie trzymało pożądanej przez nas formy.

Świecznik-ze-słonego-ciasta-2

manualni.pl

2. Gdy już mamy gotową masę to musimy ją rozwałkować na dość cienki ale w miarę  równy w grubości placek.

Świecznik-ze-słonego-ciasta-3

manualni.pl

3.  Z przygotowanego ciasta należy wyciąć równy krążek. Pamiętaj aby pod ciasto coś podłożyć.

Świecznik-ze-słonego-ciasta-4

manualni.pl

4.  Krążek powinien mieć około 20cm średnicy. Gdy już go przygotujemy to należy ułożyć go na słoiku. Słoik powinien już stać na blasze przykrytej folią aluminiową lub papierem do pieczenia

Świecznik-ze-słonego-ciasta-6

manualni.pl

5. Wstawiamy to do piekarniki nagrzanego do 60 stopni na około godzinę. Potem to odwracamy i pozwalamy dalej schnąć już przy wyłączonym piecu. Gdy wystygnie ostrożnie wyjmujemy.

Świecznik-ze-słonego-ciasta-7

manualni.pl

6. Po całkowitym wyschnięciu ciasto może być malowane gwaszem lub farbami akrylowymi, wieloma warstwami. Klejem wikol możemy przykleić inne elementy wykonane z masy solnej (np. różyczki)

Świecznik-ze-słonego-ciasta-8

manualni.pl

A jak wyglądają gotowe świeczniki ?

Świecznik-ze-słonego-ciasta-24 Świecznik-ze-słonego-ciasta-23 Świecznik-ze-słonego-ciasta-18 Świecznik-ze-słonego-ciasta-19 Świecznik-ze-słonego-ciasta-20 Świecznik-ze-słonego-ciasta-21 Świecznik-ze-słonego-ciasta-22 Świecznik-ze-słonego-ciasta-17 Świecznik-ze-słonego-ciasta-15 Świecznik-ze-słonego-ciasta-13 Świecznik-ze-słonego-ciasta-12 Świecznik-ze-słonego-ciasta-10

manualni.pl

Świecznik-ze-słonego-ciasta-30 Świecznik-ze-słonego-ciasta-28

Reklamy