Tagi

, , , , ,


Kamień krokowy do ogrodu wykonać samemu? Czemu nie ! Niewielkim kosztem i z użyciem prostych narzędzi możemy stworzyć cudowną ozdobę do naszego ogrodu. Może posłużyć jako ścieżka do naszej altany na środku naszego trawnika.

Przede wszystkim potrzebujemy porcelany, szkła, wszelkiego rodzaju ceramiki. Możemy wykorzystać naszą starą zastawę, która zalega nam gdzieś w szafie a „szkoda wyrzucić”, bądź popytać znajomych i starą nawet już uszkodzoną zastawę. Możemy też za niewielkie pieniądze zakupić na targu staroci czy na wyprzedaży w markecie, gdzie czasem za grosze możemy kupić te uszczerbione czy uszkodzone.

Jeśli ktoś niedawno brał udział w tzw. „trzaskaniu” przed ślubem jest w idealnej sytuacji ;) A dodatkowo stworzy dla siebie pamiątkę po tym wydarzeniu na długie lata..

KROK 1

Trzaskamy zastawę.

odskocznią

 kamień ogrodowy

Powtarzamy, aż będziesz otrzymamy wszystkie kawałki, których potrzebujemy. Prawdopodobnie będziemy potrzebować kawałki w różnych rozmiarach.

kamień ogrodowy

KROK 2

Umieść patelnię ciasto na foli samoprzylepnej i odrysuj jej kształt.

odskocznią

Po wycięciu kształtu odklej filię zabezpieczającą i włóż do formy – klejąca stroną do góry.

KROK 3

I teraz wykaż się swoja kreatywnością wzoru.

Układaj kawałki mozaiki na lepkiej folii. Pamiętaj jednak aby układać wzorem do dołu.  staraj się dociskać każdy element aby dokleił się do naszej folii. Pozostaw wystarczająco dużo miejsca między kawałki tak, żeby cement może wypełnić przestrzenie pomiędzy – ale nie pozostawiają zbyt wiele miejsca.

kamień ogrodowy

KROK 4

Ostrożnie podnieść kawałek folii i zobaczyć swój projekt. Jeszcze jest szansa na jego modyfikację. Wiec jeżeli nasz wzór jeszcze nie spełnia naszych oczekiwań, wkładamy ponownie folie do formy i układamy ponownie mozaikę dokładając bądź przekładając nasze elementy.

kamień ogrodowy

KROK 5

Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego projektu, umieścić projekt z powrotem do garnka z lepką stroną do góry.

Zakładamy ubranie ochronne (polecam maskę przeciwpylową, rękawice i ubranie, które możemy zniszczyć).

Mieszamy beton zgodnie z instrukcja na worku. Beton powinien miec konsystencje owsianki.

betonu na ostoi

kamień

KROK 6

Tymczasem wyciąć kwadratowy kawałek drutu bądź lub siatki drucianej (zakupimy w sklepie budowlanym) aby pasował do wnętrza naszej foremki.

Polecam posmarować uprzednio nasza całą formę wazeliną – łatwiej będzie nam później wyciągnąć gotową mozaikę.

chicken wire

KROK 7

Na folie na której mamy ułożone nasze elementy nakładamy gotowy beton. Pierwsza warstwa nie powinna być zbyt gruba, a jedynie zakryć nasze elementy z porcelany.

odskocznią

Równomiernie rozłożone, tak aby był grubości ok 1 cm.

odskocznią

KROK 8

Umieszczamy kawałek siatki na mokry betonu.

chicken wire rękę

Nakładamy kolejną warstwę betonu na wysokość formy.

diy kamień ogrodowy

KROK 9

Odstawiamy naszą formę na ok. 2 dni (zależy od grubości betonu w formie) w suche i przewiewne miejsce, np. do garażu czy piwnicy.

Gdy beton jest już twardy obracamy formę i nasz kamień powinien łatwo wydostać się z formy. Powoli zdejmujemy folię.

beton, kamień

Jeśli są dziury, można wypełnić je z cementu. Możesz użyć papieru ściernego do gładkich rowków w cemencie. Następnie można mokra gąbką oczyścić kamień i cały obszar zagruntować lakierem. aby bardziej go zabezpieczyć.

kamień ogrodowy

GOTOWE !

http://www.intimateweddings.com

źródło: intimateweddings.com

Reklamy